Başlangıç Tarihi :
Bitiş Tarihi :
    
    
Kurban ibadetinin toplumsal dayanışma ve kaynaşmamıza, Dünya coğrafyasında bulunan mazlum ve mağdurlara, Devletimize ve Milletimize birlik ve beraberlik getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim.
Detay
    
    
Bir ay boyunca tuttuğumuz oruçların, kıldığımız teravihlerin, okuduğumuz mukabelelerin, hatimlerin, verdiğimiz zekâtların, sadakaların, fitrelerin, diğer ibadet ve taatlerin iç dünyamıza kattığı sevinçle Ramazan Bayramına ulaşmış bulunmaktayız.
Detay
    
Teşrîk tekbirleri ile karşıladığımız, Allah’a sadakatin, teslimiyetin ve kulluk bilincimizin göstergesi olan Kurban ibadeti; toplumsal dayanışma ve kaynaşmamıza, Dünya coğrafyasında bulunan mazlum ve mağdurlara, Devletimize ve Milletimize birlik ve beraberlik getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim.
Detay
    
"Kurtuluşumuza, affımıza ve arınmamıza vesile olan, ayrıca mübarek Ramazan ayının da bir müjdecisi olan Berat Gecesini tebrik ederim. İnananlara, kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla suç ve yanlışlardan kaçınmaları, günahlardan arınmaları ve Yüce Yaratıcı’ nın sonsuz rahmet ve merhametine vesile olmasını temenni eder, bu duygu ve düşüncelerle bütün İslam âleminin Berat Kandili’ ni kutlar, bu gecede yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların bizleri istikamet sahibi yapmasını ve insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’ tan niyaz ederim."
Detay
    
    
Hayatımızda bireysel olarak dindarlığın, toplumsal hayatta ise dostluk, kardeşlik ve dayanışma duygularının yoğun bir şekilde yaşanmasına vesile olan gece, gün ve ayı yaşıyoruz ve yaşamaktayız. Pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, ilahî af ve mağfiret niyazlarını zirveye taşıyan, şükran hislerimizi canlandırarak bizlere yoksulların, çaresizlerin halinden anlama şuuru veren ve “sabır” denilen yüksek ahlaki meziyetimizi geliştiren oruç ibadetiyle geçirdik, hamdolsun. Rahmet ve bereket mevsimi Ramazan ayının sonuna yaklaşırken, 21 Haziran Çarşamba gününü Perşembeye bağlayan gece, Yüce Kitabımız’ da “bin aydan daha hayırlı” olduğu bildirilen Kadir Gecesini idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız.
Detay