22.09.2023

EFE; Dünya her an iyilğe muhtaçtır

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları Güneydoğu Anadolu Bölgesi Sorumluları İstişare Toplantısında konuşan TDV Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Fatma Haral Efe, dünyanın her an iyiliğe muhtaç olduğunu söyledi.

Şanlıurfa İl Müftülüğü ev sahipliğinde Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ‘’Kadın Kolları Güneydoğu Anadolu Bölgesi Sorumluluları İstişare Toplantısı’’ gerçekleştirildi.

Şanlıurfa Dini İhtisas Merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Müftüsü Ramazan Tolan, Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Fatma Haral Efe, İl Müftü Yardımcısı Zeynep Kaya Demirtaş, ile görevliler katıldı.

Programda davetlilere hitap eden İl Müftüsü Ramazan Tolan: ‘’Zor bir işe talip olmuşuz ama biz elimizden geleni yaparsak vicdanımızı rahatlatmış oluruz. Elimizden geleni yapmadığımız zaman vebali bize kalmış oluyor. İyi insan, iyilik yapan insan düzeltir. Kötü insanda bozmaya çalışır. Biz hiçbir şey yapamazsak bile iyiliğe talip olduğumuz için bu da bizim için çok önemlidir.’’ diye konuştu.

Kadın Aile ve Gençlik Merkezi Hizmetleri Müdürü Fatma Haral ise, ‘’Her birimiz Türkiye’nin bir coğrafyası ve bir bölümünde en son yaşadığımız afette bunu da gördük aslında doğu ile batının hem-hal olduğu doğu ile batının kardeşlik içerisinde olduğu, il sınırlarını aştığı ve birbirimize merhem olmak için koşturduğumuz olaylara şahit olduk. İyiliğin sınırları yoktur sloganı da aslında Türkiye Diyanet Vakfının bir sloganı bu göstermiş oldunuz orada iyiliğin sınırı yok ve her an Dünya iyiliğe muhtaç.’’ ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardında Kadın Aile ve Gençlik Merkezi Hizmetleri Müdürü Haral, katılımcılara yapılan hizmetlerle ilgili bir sunum gerçekleştirerek, fikir alışverişinde bulundu.