23.06.2021

İlçe Müftüsü Hasari ALTUNOVA Veda Etti

İlçemizde iki yıl sekiz ay görev yaparak birçok hizmete vesile olduktan sonra Kilis İl Müftü Yardımcısı olarak atanan İlçe Müftümüz Hasari Altunova personelle vedalaştı.
Veda konuşmasında "Katılımınız için teşekkür ederim. Marifet, fani dünyada hoş bir sadâ bırakmaktadır. Biz de hoş bir seda bırakmak için özen gösterdik. Başkanlığımızın tensipleri ile Kilis İl Müftü yardımcısı olarak atamamız yapılmıştır.
Zor bir dönemde Ceylanpınar'da görev yaptık. Barış Pınarı Harekâtı'nın ardından pandemi sürecini yaşadık. Bu sıkıntılı dönemde elimizden geldiği kadarıyla üstümüze düşen görevi yerine getirmeye çalıştık.
Müftülüğümüzün hizmet binası yoktu eski bir binamızı bakım onarımdan geçirerek kısmen de olsa hizmet binası sorununu çözdük. Müftülük hizmetlerinin yürütülmesi için yoğun gayret gösterdik. 4-6 yaş grubu kurslarına ve gençlik hizmetlerine önem verdik. Ceylanpınar'a yatılı bir Kur'an kursunun yapılması için çaba gösterdik ama nasip olmadı ancak yapılacak çalışmalara inşallah her türlü katkıyı vermeye devam edeceğiz.
Ceylanpınar'da bulunduğum sürede, herkesle iletişim içinde, her kesime eşit mesafede ve herkesin müftüsü olmaya gayret ettim.
Elhamdülillah, bu zaman zarfı içerisinde birbirimizi kırmadan iyi bir ortamda bize tevdi edilen işlerimizi yürütmeye çalıştık. Onun için mutlu bir şekilde ayrılıyorum. Buradan tatlı hatıralarla ayrılmama vesile olan herkese minnettar olduğumu özellikle belirtmek istiyorum.
Burada yeri geldi mazlum olduk ama zalim olmadık. Adalet, liyakat, maslahat ve meşveret ilkeleri doğrultusunda siz kıymetli kardeşlerimin destekleriyle ilçemizde hizmet etmeye çalıştık. Bütün hizmetleri sizin gayretlerinizle beraber yaptık. Bu vesile ile hepinize bir kez daha teşekkür ediyorum. Başarınız daim olsun. Yarınlarınız bu günlerinizde daha hayırlı olsun. Benim hakkım varsa helal olsun sizler de hakkınızı helal ediniz" ifadelerini kullanarak konuşmasını tamamladı.
Program İlçe Müftümüzün personele teşekkür belgesi vermesi ve müftülük adına Şube Müdürü Yusuf ÇOBANOĞLU'nun İlçe Müftümüze plaket takdimi ile sona erdi.
Tüm hizmetleri için müftümüze teşekkür ediyoruz. Yeni görev yerlerinde hizmetlerinde muvaffakiyetler diliyoruz.