07.02.2020

ELAZIĞ' A YARDIM

VİRANŞEHİR MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN ELAZIĞ'A YARDIM
Viranşehir Müftülüğü olarak  Elazığ’da yaşanan deprem sonucu mağdur olan kardeşlerimiz için  topladığımız yardımlar kamyona yüklenerek yola çıktı. ‘YOLUN İYİLİK OLSUN, YÜKÜN KARDEŞLİK OLSUN’ şiarıyla yola çıkan müftülüğümüz hayırseverlerin de desteğiyle Elazığ’da mağdur olan kardeşlerimize  bir kamyon ihtiyaç malzemesi ( un, şeker , battaniye , soba  v.s ) ve 20.400 tl nakdi yardım ile yaralarını bir nebze olsun sarmayı dert edinmiştir.
 Konuyla ilgili  İlçe Müftü Vekilimiz Şehmus ARSLAN hocamız ; ‘’  Gün kardeşlik ,birlik ve beraberlik günüdür . Gün kardeşinin yanında durma günüdür. Elazığ’da yaşanan deprem bizi derinden üzmüştür . Depremde vefat eden kardeşlerimize Allah tan rahmet  ,yaralılara acil şifalar diliyorum . Evleri hasar yıkılan hasar  gören  kardeşlerimizin yardımlarına koşmak için Viranşehir Müftülüğü olarak yardım kampanyası ivedilikle başlattık . Hayırseverler Allah onlardan razı olsun bizleri yalnız bırakmayıp yardımların toplanmasına vesile oldular . Rabbim emeği geçen herkesten razı olsun . Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun .’’ şeklinde açıklamalarda bulundu.
Müftülük olarak bu yardımların toplanmasında başta imamlarımız olmak üzere emeği geçen herkese  ve de ayrıca yardımları yerine ulaştırma konusunda araç tahsisinde bulunan Viranşehir Belediye Başkanımız Salih EKİNCİ beye , yardimlari yükleme konusunda yardımda bulunan Denetimli Serbestlik Müdürü İbrahim BAYSAL beye   eşekkür ederiz.